Sesje dziecięce – gdzie znaleźć dobrego fotografa?

brothers-457237_1920

Dobry fotograf to skarb. Zwłaszcza, gdy przed nami ważna uroczystość. Jednak profesjonalista przyda się nam również do nieco bardziej kameralnych zdjęć. Jedną z takich okazji jest sesja dziecięca. W poniższym tekście doradzamy, jak szukać fotografa, który spełni nasze wymagania.

Polska – kraj fotografów

Obserwując w ostatnich czasach media społecznościowe, można dość do wniosku, że Polska fotografami stoi. Dziś niemal wszyscy robią sobie zdjęcia i dzielą się nimi w przestrzeni publicznej. Oczywiście większość z tych osób to amatorzy lub półamatorzy, którzy po prostu lubią „strzelać fotki” i dzielić się nimi z innymi. Skąd taka fala fotografów? Dużą rolę odgrywają tutaj serwisy społecznościowe, w tym założony w 2010 roku Instagram. Jego rosnąca w naszym kraju popularność z pewnością przyczyniła się do zwiększonego zainteresowania fotografią. Jednak w tym natłoku osób, które parają się zdjęciami, ciężko znaleźć dobrego fotografa. Jak odróżnić zawodowca od amatora? Jak nie dać się oszukać? Poniżej prezentujemy kilka porad.

Dobry fotograf, czyli jaki

Nie ma znaczenia, czy w planie mamy sesję dziecięcą czy szukamy fotografa na ślub i wesele. Zawsze chcemy współpracować z profesjonalistami. Oznacza to, że trzeba być gotowym na długie godziny poszukiwań. Ale zanim do tego przejdziemy, skupmy się na tym, kim jest dobry fotograf. Przede wszystkim, to osoba, która zna się na tym, co robi. Na jego stronie internetowej czy profilu społecznościowym nie ma fuszerki. Dzieli się swoimi najlepszymi kadrami, z których bije ręka artysty. Jednak jak to stwierdzić? My proponujemy u źródła. Wyślijcie do fotografa wiadomość, że chcecie zobaczyć, jak wyglądało jakieś konkretne „surowe zdjęcie” i porównajcie je z efektem finalnym, który został umieszczony na stronie. Dobrego fotografa poznacie również po opiniach. Praktycznie każdy z nich ma konto na Facebook, więc sprawdźcie komentarze i recenzje.

Sesje dziecięce – gdzie szukać fotografa?

Jeżeli chodzi o sesje dziecięce to tutaj sprawa jest nieco trudniejsza. Nie każdy fotograf zajmuje się tą gałęzią fotografii, co oznacza, że musimy być gotowi na nieco bardziej żmudne poszukiwania. Jednak jest nadzieja. Zobacz tutaj, jak wygląda modelowa strona fotografa, który wykonuje sesje dziecięce. I właśnie tam należy szukać, w internecie, korzystając z wyszukiwarki. Wpisz hasło „sesje dziecięce Warszawa”, „sesja dziecięca Warszawa ” albo „fotograf dziecięcy Warszawa” (zamiast Warszawy swoje miasto) i sprawdź kilka lub kilkanaście pierwszych wyników. Porównaj zdjęcia każdego z fotografów i wybierz najlepszego dla siebie i swojego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>